Aktuality

Panenky "Barborky" pomohou dětem z Afriky

30.09.2019

Šest panenek vytvořily klientky Domova Barbora v rámci projektu UNICEF Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Panenky s unikátním rodným listem nyní putují poštou do Prahy, kde se stanou účastnicemi soutěže Miss Panenka, kterou pořádá Středočeský kraj pod záštitou hejtmanky. V rámci návazného projektu UNICEF budou panenky nabídnuty veřejnosti k adopci/prodeji.

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Cena jedné panenky je 600 Kč, což odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě. Pro každou panenku její tvůrce vyplní rodný list, v němž uvede stručný popis panenky a svůj kontakt. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou pohlednici UNICEF, kterou zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla svoji
rodinu a společně tak zachránili dětský život. Středočeský kraj spolupracuje s UNICEF ČR na projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ již třetí rok, a to realizací soutěže Miss panenka junior, zaměřené na žáky základních škol, středních škol a institucí péče o děti ze Středočeského kraje. Středočeské děti během těchto 3 let vyrobily k adopci celkem 340 panenek.


 Zpět 
Kontakt

Domov Barbora Kutná Hora, poskytovatel sociálních služeb
Pirknerovo náměstí 228
284 01 Kutná Hora

© 2012 - 2019
Všechna práva vyhrazena.
 
Domov Barbora Domov Barbora

facebook
 
iresoft