Aktuality

Sdělení ke karanténním opatřením v zařízení

14.09.2020

V neděli jsme obdrželi informaci o pozitivním testu na Covid-19 u dvou pracovníků přímé péče Domova Barbora Kutná Hora. Pracovníci jsou kvůli zvýšené teplotě od středy doma.

 

Nikdo z pracovníků ani klientů nevykazuje příznaky onemocnění Covid-19. Klienti a pracovníci, kteří byli s pracovníky v kontaktu jsou v preventivní karanténě. Klienti a pracovníci budou dle pokynů KHS hromadně testováni v tomto týdnu.

Návštěvy u klientů a pohyb mimo zařízení jsou dočasně omezeny. Výjimka je u klientů v terminálním stádiu u klientů s omezením svéprávnosti. Nástupy nových klientů a sociální šetření jsou pozastaveny.

Pracovníci již od začátku března pracují preventivně v ochranných pomůckách, tj. rouškách a rukavicích. V celém zařízení jsou dodržována přísná hygienická opatření a zvýšené používání dezinfekce, kterou si pravidelně dezinfikují ruce i klienti a všichni příchozí již na vstupu.

Pracovníci budou dále postupovat podle opatření, která stanoví Krajská hygienická stanice. Zařízení má aktuálně dostatek ochranných pomůcek.
Vedení zařízení je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje a postupuje dle jejích pokynů. O situaci jsme informovali i zřizovatele, Středočeský kraj.


 Zpět 
Kontakt

Domov Barbora Kutná Hora, poskytovatel sociálních služeb
Pirknerovo náměstí 228
284 01 Kutná Hora

© 2012 - 2021
Všechna práva vyhrazena.
 
Domov Barbora Domov Barbora

facebook
 
iresoft